Тиждень української мови та літератури

2016-2017 н.р.

2015-2016 н. р.

День української мови та писемності

Мова – державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни –

Мову, як матір, любіть!

Вже доброю традицією в нашій школі стало відзначення на початку листопада тижня, приуроченого Дню української писемності та мови. Протягом цих днів у школі були проведені найрізноманітніші заходи.

У понеділок, 9 листопада, тиждень розпочався із загальношкільної лінійки, на якій учням повідомили історію походження свята та ознайомили з планом проведення заходів. На великій перерві  прозвучала радіопередача «Від Нестора Літописця до ХХІ століття». Учні  3-11 класів взяли участь у шкільному етапі конкурсу з української мови імені П. Яцика. Також всі бажаючі мали змогу переглянути тематичну виставку літератури про словесність «Слова… В вас мудрість вічна і любов жива». 20 учнів нашої школи взяли участь у радіодиктанті.

10 листопада в усіх класах пройшли інформаційно-просвітницькі хвилинки «Доторкнись до вічного – збагатись духовно». Учні 4 класу змагалися у мовознавчій вікторині «Слово до слова – зложиться мова», у якій отримала перемогу команда «Маленькі генії».

11 листопада відбулася виставка дитячих малюнків «Українська мова – наш скарб».

12 листопада учні 5-11 класів взяли участь у конкурсі проектів «Мово, хто без тебе я!», на якому І місце здобула -  Кащук Дарія (учениця 8 класу), ІІ місце – Самардак Ірина (учениця 9 класу),  ІІІ місце – Яштух Вікторія (учениця 9 класу).

Учні старших класів показали свої знання з української мови та літератури під час філологічної гри «Український гравіккон», на якому І місце посіла команда учнів 10 класу «Водограй», ІІ місце – команда учнів 9 класу «Мовознавці», ІІІ місце  - команда учнів 9 класу «Машина часу» та команда учнів 8 класу «Діти з Бандерштату».

13 листопада відбувся шкільний етап мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Також протягом тижня в усіх класах відбулися тематичні уроки «Доля мови – доля нації» та виховні години «Мови чарівної голос».

Окрасою тижня стало свято «Мово рідна моя, не мовчи!», яке підготували учні 3 класу. Школярі мандрували «суржиковим» лісом, досконало вивчивши синоніми, антоніми, фразеологізми знайшли дорогу додому, співали та танцювали, наголошували на важливості знання рідного слова.

Під час підсумкової лінійки всіх переможців було нагороджено грамотами.

Хай наша мова звучить сильніше над просторами землі, хай набирає сил і ваги, хай милує серця усіх українців в різних куточках планети, та й не тільки українців, а й усіх людей.

Мово українська – гордосте моя!

З 10. 11. – по 14.11.14р. у Сокальській ЗШ І – ІІІ ст. №5  пройшов тиждень присвячений Дню української мови та писемності.

Школа  була  святково  оформлена  учнівськими  плакатами, висловами та гаслами про нашу солов’їну, мелодійну мову.  Учні, гості та батьки могли почерпнути цікаву тематичну інформацію зі стенду «Це цікаво».  Заходи, проведені впродовж  тижня,  були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

У всіх класах пройшла  інформаційна хвилинка «Українська мова – мова української нації». На великих перервах прозвучали  радіопередачі «Світлиця слова  у безмежжі часу», «Рідна мова – мати єдності та сторож  держави», також діти і вчителі мали можливість побачити відеоролики до Дня писемності та про Нестора Літописця. Було  проведено  тематичні  уроки «Мова – духовна  скарбниця нашого   народу»  та вікторини «Плекайте мову - цвістимуть слова», «Стежками літературних казок». Учні  школи взяли активну участь у наступних конкурсах:  І етапі  знавців  рідної  мови  ім. П. Яцика, конкурсі творчих робіт «Мова – душа нації», конкурсі проектів «Мово, хто без тебе я?», конкурсі малюнків. З учнями 9 класу класний керівник С.В.Гето організував та провів конкурсно – розважальну гру «Шануймо рідне слово!»

12 листопада, у середу було проведено  урочистий позакласний захід «Мово українська – гордосте моя!»,  у якому взяли участь учні різних вікових категорій під керівництвом Ірини Олександрівни Федащук. Школярі з любов’ю та піднесенням возвеличували українську мову, оспівували  та прославляли у поезіях, піснях. Уся багатовікова історія українців з її звичаями, традиціями та обрядами  демонструвалась під час свята. На завершення заходу присутні аплодували учасникам музично -хореографічної композиції «Україна - перлина». Присутні   відчули  красу  рідної  мови, її  багатство і милозвучність.

Висловлюємо подяку вчителям, які протягом тижня проводили  ряд цікавих заходів, а учням за участь у них.

Мирослава Іванишин,

учениця 11 класу