Довкілля

2019-2020 н.р.

Наш духовний наставник отець Роман Синицький організував для старшокласників захід, який є надзвичайно актуальним сьогодні. Голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії отець Тарас Дзьоба презентував відеолекторій на екологічну тематику. Школярі почули конкретні поради щодо того, як знизити рівень негативного впливу своєї повсякденної діяльності на навколишнє середовище, взяли участь у рольових іграх, переглянули чимало цікавих відеороликів та мультфільмів і, сподіваємось, по-іншому почали сприймати довкілля.

2016-2017 н.р.

Еко - куточок

У листопаді 2014 року у холі школи облаштовано куточок утилізації з метою формування культури збереження природних ресурсів шляхом сегрегування сміття. На стенді розміщена інформація про залучення учнів до акцій по збору макулатури та відпрацьованих батарейок .

Станом на 24.03.2015 року  зібрано більш ніж 800 кг макулатури , 30 кг відпрацьованих батарейок, значну кількість пластику , що свідчить про високу ефективність і дієвість  куточка утилізації, який «агітує» бути свідомим і екологічно вихованим.

Також ,потрібно зазначити,що такі акції вчать учнів бути економними  та милосердними . Оскільки кошти виручені з останнього збору макулатури передані на потреби АТО .

Увага!

Бережемо довкілля!

З приходом весни почастішали випадки випалювання сухої рослинності та побутового сміття.

Як відомо, випалювання сухої рослинності та побутового сміття завдає непоправної шкоди довкіллю, несе загрозу для здоров’я людини, а також може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні та канцерогенні речовини (сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали). У вогні згорають  пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які накопичуються в організмі людини та викликають:

-                    подразнення та опіки дихальних шляхів;

-                    підвищення рівня цукру в крові;

-                    діють на вуглеводний обмін;

-                    спричинюють головний біль;

-                    викликають втомленість;

-                    постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти мікробам, oсобливо погано тим, хто страждає на бронхіти чи бронхіальну астму;

-                    вивільнення бензопирену може викликати онкологічні захворювання верхніх  дихальних шляхів та легень;

-                     зниження імунітету людини і посилення негативного перебігу хронічних захворювань.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання призводить до таких загроз:

- руйнація ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні рештки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми, що  призводить до зниження родючості ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість;

- на природних ділянках вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння;

- існує загроза і для тваринного світу – гинуть комахи та дрібні тварини, які зимують у норах, у верхніх шарах ґрунту та надґрунтовому покриві, руйнуються гнізда птахів.

Керуючись ст. 20-4 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, просимо всіх небайдужих долучитися до роз’яснювальної роботи стосовно недопущення випалювання сухої рослинності та побутового сміття, а також про шкоду таких дій для людини і довкілля.

« Затверджено»

________________ В.Михайлевич

Від 12.03.2015

Сокальської  ЗШ І – ІІІ ст. №5

щодо проведення місячника озеленення,

прибирання та благоустрою і Дня довкілля у 2015 році

1.Створити робочу групу для організації проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля у 2015 році.

12 березня 2015 року

2.Організувати роботу щодо впорядкування шкільної,  території та  вулиці Сонячної, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, очищення прибережних захисних смуг рік і водоймищ від сміття, розчистки та впорядкування водних джерел.

Березень-квітень 2015 року

3.Забезпечити проведення: відкритих тематичних  уроків, виховних годин «Природо, ти – наш другий дім, колиско мила, берегине славна», «Ліс, сад, парк – оберігає землю і ландшафт»;  конкурсів «Парки – легені міст і сіл», «Природа і фантазія», конкурс малюнків; екологічних вікторин, ігор.

Березень-квітень 2015 року

4.Провести акції:  «Посади дерево і збережи його», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «День Землі», «Парки – легені міст і сіл»,», «Ріки мого дитинства», «Посади сад», «День довкілля», «Чисте джерело», «Червона калина», «Збережемо скарби України», «Чистий Сокаль – початок чистої країни», «Первоцвіти просять захисту».

Березень-квітень 2015 року

5. Взяти участь в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт «Дотик природи-2015».

Квітень 2015 року

6.Організувати екскурсії екологічними навчальними стежками Сокальщини.

Березень-квітень 2015 року

7.Провести  в школі огляд-конкурс між класами  на краще озеленення та впорядкування територій.

Березень-квітень 2015 року

8.Висвітлювати участь учнівського,  педагогічного колективів у Весняній толоці з озеленення та благоустрою у ЗМІ.

Березень-квітень 2015 року

9.Відзначити найбільш активних учасників місячника озеленення, прибирання  та благоустрою. Нагородити переможців на краще озеленення та впорядкування територій.

Квітень 2015 року