Журналістика

2016-2017 н.р.

2015-2016 н. р.

«Гостре перо»

У понеділок, 10 листопада, в Сокальській СШ І – ІІІ ст. №3 відбувся районний конкурс друкованих видань «Гостре перо». Конкурс проводився з метою виявлення молодих, талановитих та обдарованих осіб, схильних до журналістики, а також для активізації розвитку шкільних видань, газет.

У конкурсі взяли участь 6 редколегій Сокальського району, які працюють у напрямку «Журналістика», а саме: Сокальська ЗШ І – ІІІ ст..№5, Сокальська СШ І – ІІІ ст. №3, Сокальська гімназія ім. Олега Романіва, Великомостівський НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – ліцей», Тартаківський ЗШ І – ІІІ ст., Ільковицький НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – дитячий садок». Учениці 11 класу нашої школи Мирослава Іванишин, Вікторія Дідик, Ярина Лабик та педогог – організатор, керівник  гуртка «Школа журналіста» М.П.Ковалик  побували нацьому конкурсі, де  гідно представили шкільну газету «Погляд на життя».

Конкурс проводився у п’ять етапів. Попередньо члени журі оцінювали подані на конкурс видання за такими критеріями: актуальність висвітленої теми, дотримання вимог журналістського  жанру, якісний рівень матеріалів (грамотність, стилістика, оформлення); дизайн газети (трьох останніх номерів).

На першому етапі учасники конкурсу провелипрезентації газет.  Нашу газету презентувала Мирослава Іванишин. Вона змістовно розказала про історію виникнення шкільної газети, описала  форми  роботи, рубрики, які ми друкуємо та плани на майбутнє.

Наступний етап конкурсу передбачав написання тестових завдань з курсу журналістики. Цікавим був  інтелектуальний конкурс «Відомі особистості України»: потрібно було відгадати  портрети великих, українських поетів і відомих журналістів. Четвертий етап - написання статті на тему: «Святкування 200 - річчя Тараса Шевченка в вашій школі», в якому учасники показали свої журналістські здібності. Конкурс «Редагування тексту» проводився з метою виявлення орфографічних та пунктуаційних помилок у тексті. І на завершення один  учень  із команди розповідав  «Чому я хочу бути журналістом?». Ми почули безліч цікавих тверджень та фактів стосовно питання.

У цьому конкурсі ми достойно себе показали і зайняли ІІІ місце.

Також одержали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій.  Із впевненістю хочемо сказати, що наша учнівська редколегія та  шкільна газета «Погляд на життя» є найкращою!

Мирослава Іванишин,

учениця 11 класу

«Гостре перо»

У середу, 20 листопада, в Школі журналістики Центру творчості дітей та юнацтва Галичини відбувся обласний конкурс друкованих видань «Гостре перо». Конкурс проводився з метою виявлення молодих, талановитих та обдарованих осіб, схильних до журналістики, а також для активізації розвитку шкільних видань, газет та кіностудій навчальних закладів.
     У конкурсі взяли участь 30 редколегій учнівських видань Львова та області.
     Учениці 10 класу Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. № 5 Мирослава Іванишин, Вікторія Дідик, Соломія Мулявко та педогог – організатор, керівник  гуртка «Юний журналіст» Марія Петрівна Чабан мали  можливість побувати на цьому конкурсі, де  гідно представили шкільну газету «Погляд на життя».
     Змагання проходили у два етапи. Попередньо члени журі оцінювали подані на конкурс видання за такими критеріями: актуальність висвітленої теми, дотримання вимог журналістського  жанру, якісний рівень матеріалів (грамотність, стилістика, оформлення); дизайн газети (трьох останніх номерів).
      На першому етапі оцінювали презентації газет.  Нашу газету презентувала Мирослава Іванишин. Вона змістовно розказала про історію виникнення шкільної газети, описала  форми  роботи, рубрики, які ми друкуємо, та плани на майбутнє.
      У другому етапі редколегія  писала творчий конкурс ЕСЕ –  (невеликий твір, де виразно підкреслено індивідуальну точку зору автора) на тему « Шевченко та сучасність».
       У цьому конкурсі ми вперше брали участь і достойно себе представили. Нас нагородили Дипломом учасника обласного конкурсу (ІVмісце) і цінними книгами.
       Ми одержали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій і з впевненістю хочемо сказати, що наша шкільна газета «Погляд на життя» є найкращою!

Мирослава Іванишин,
                                                                                                               учениця 10 класу