200 років від дня народження Т.Шевченка

Відкритий захід "Душа, що єднає й ріднить"

Інтернет-газета "Краплинка"

http://redakcija.mammedia.com.ua/краплинка/13/10/ 1

Ти з нами, Тарасе!
          В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Напередодні 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря  ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка.
          Увесь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, – писав поет, - становить частину історії моєї Батьківщини». 200 років минуло від дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
    Тому в  Сокальській ЗШ І – ІІІ ст. №5   проходить ряд заходів,  присвячених  вшануванню  поета. У першому і другому класах  відбулася гра – подорож «Сокальчанка» на тему: «Чи знаєш ти життя та творчість Т.Г. Шевченка?». Учні активно відповідали на запитання , декламували вірші, розгадували загадки,  кросворди, читали прислів’я. З великим задоволенням розглядали презентацію «Шевченко – художник».
    У 3 класі  вчитель початкових класів Світлана Практика  провела відкритий  урок  українського читання   на тему: «Шевченкове слово». Діти здійснили заочну мандрівку життєвими  стежинами  Тараса Шевченка. На кожній зупинці знайомилися з певними подіями з життя геніального поета. Найцікавіша зупинка – читання та обговорення  оповідання А.Лотоцького «Малий Тарас чумакує».
      Для учнів  початкових класів було організовано  конкурс учнівських малюнків  «Ти з нами ,Тарасе!».  Учнів, які намалювали найкращі малюнки, було нагороджено грамотами.

Неля Прихідько, учениця 4 класу

Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. №5

Доля Шевченка
Важкою була його доля,
а більш омріяною воля.
Про неї марив він ночами
Й про все описував віршами.

Хоч і поніс за те він кари,
то все писав,  аби всі знали,
Поки всю правду приховали,
А людям жити не давали.

Яке важке життя на чужині,
а мила земленька лиш уві сні.
Та серце біль і туга огортає,
Що мови рідної вже не чуває.

Та не здолати дух в неволі.
Він не скорився чужій волі.
У рідний край вернутись зміг
Та слово рідне оберіг.

Поет – мислитель – наш учитель
І України - неньки хоронитель.

Софія Забитівська, учениця 6 класу
Сокальської ЗШ І – ІІІ ст. №5