Тиждень правознавства

2017-2018н.р.

2016-2017 н.р.

Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до плану роботи школи на 2015-2016 навч. рік ,та наказу відділу освіти Сокальської РДА від 30.11.2015 р.№ 585/ОД, наказу по школі від 01.12.2015 р. № 470/ОД , з метою підвищення професійної майстерності і активізації творчого потенціалу педагогів школи , обміну досвідом роботи , підвищення інтересу учнів школи до вивчення  правознавства , виховання  в учнів правової компетентності та  поваги до закону, презентації  роботи шкільного правового гуртка  з 07.12.2015 р. по 11.12.2015 р. в школі було проведено  « Всеукраїнський тиждень права »- вчитель  Швець Н.О.

Під час тижня було проведено ряд заходів :

-          Тематична лінійка на тему: « Загальна декларація прав людини»

-          Інформаційно-просвітницькі  хвилини на тему : «Що таке хуліганство?»

-          Конкурс стінгазет на тему: « Конвенція про права дитини»

-          Анкетування : «Твій вік – твої права»

-          Правовий турнір: « Діти та їхні права»

-          Конкурс малюнків «Я – дитина, маю права»

-          Радіопередача: «Обов’язки учнів»

-          Книжкова виставка: Права дитини в Україні»

-          Випуск буклетів на правову тематику

-          Виставка в   шкільному  вестибюлі  друкованих   видань, фотоматеріалів «Законність і правопорядок в Україні»

-          Перегляд соціального  відеоролика : «Права дітей»

-    Відкриті години спілкування на правову тематику: «Відповідальність підлітків за свої вчинки» (7 клас), «За законами жити – біди не знати»

(6 клас), « Знаємо свої права, виконуємо обов’язки» ( 5 клас).

-  Відкрите заняття  «Антиреклама сигарет» (9 клас)

- Правовий турнір: « Діти та їхні права» ( 9-10 класи).

З 8 по 13 грудня в школі проходив Всеукраїнський тиждень права

Вивчаємо закони

8 грудня 2014 р. класний керівник  Приступа М.І. провела з учнями 4 класу годину спілкування з правового виховання «Ми маємо права, але маємо й обов’язки». Діти підготувала вірші , які характеризують поведінку учнів у школі. Цікавою була інсценізація правової вистави «Попелюшка» та сценка «Недоречні ситуації». Учні продемонстрували знання нормативних документів, які регламентують права та обов’язки учнів.

Подорож у країну законів, прав та обов’язків

9 грудня 2014 р. класний керівник  Свистун Г.В.  організувала для учнів 2 класу позакласний захід на тему: «Закон. Права і обов’язки». Діти залюбки здійснили заочну мандрівку на острови: Права, Обов’язків, Законів та Щастя.     Надзвичайно цікавими були інсценізації про права та обов’язки за участю казкових героїв. Було використано інтерактивні форми роботи: гра «Право чи обов’язок», гра-розминка «Так чи ні», робота в групах, відгадували зашифровані ребуси. Учні в ігровій формі знайомились з нормативними документами. Дітям дуже сподобалась фізкультхвилинка «Відважний капітан».  Вчитель підготувала для маленьких школярів мультимедійну презентацію  про права та обов’язки  учнів, громадян, пасажирів.

Закони шкільної родини для української дитини

10 грудня, у Всесвітній День прав людини класний керівник Шульган Л.І. запросила своїх маленьких школяриків у незвідану країну законів. Першокласники у формі гри вивчали закони, права та обов’язки. Зокрема, робили висновки, що поважати людей, любити Батьківщину,  шанувати батьків – це теж обов’язки.

Найцікавішою для дітей була інсценізація – подорож на квіткову галявину, під час якої вони зрозуміли, що людина має право на ім’я.

Життя людини – найвища цінність

10 грудня 2014 р., у Всесвітній день прав людини в Сокальській ЗШ І – ІІІ ст. №5 для учнів 8-9 класів  відбувся позакласний захід «Життя людини – найвища цінність»,  метою якого є формування здорових звичок  школярів та  правомірної поведінки.

Вчитель біології  Рупа Г.Р. розповіла учням про ресурси людського організму, позитивні та негативні звички людини. Учні називали причини і наслідки шкідливих звичок, які руйнують людський організм. Колективно вирішували проблемні ситуації, які трапляються серед підлітків.

Вчитель правознавства Швець Н.О. наголосила, що за вживання   алкоголю, куріння цигарок неповнолітніми наступає адміністративна відповідальність. Зазвичай, шкідливі звички приводять до злочинів. Учитель навела статистичні дані про залежність підлітків від алкоголю, тютюнопаління та наркоманії в Україні. Проаналізувала результати анкетування «Молодь і протиправна поведінка»  серед учнів 8-11 класів нашої школи.

О.Роман Синицький, сотрудник храму Св. Архистратига Михаїла, пригадав дітям, що людина створена на образ і подобу Божу. Людина завжди має право вибору, але  мусить пам’ятати, що за свій вибір понесе відповідальність. Діти, жваво спілкуючись із священиком, погодились, що для того, щоб жити довго і щасливо, треба слухатись батьків і шанувати життя та здоров’я.

Сподіваємось, що такий спільний захід за участю учнів, учителів та священика дасть хороші результати у вихованні сучасної молоді.

Закон обов’язковий для всіх

На завершення Всеукраїнського Тижня прав класний керівник Томчук Т.Я. провела з учнями 7 класу годину спілкування із використанням тренінгових завдань на тему: «Закон обов’язковий для всіх». Було використано інноваційні технології:  гра «Три предмети», тести про порушення прав людини, завдання «Зроби свій вибір». Після обговорення проблемних  реальних ситуацій відбулась інсценізація «Наші друзі і вороги». І як підсумок заняття – повторення законів, які повинна знати і дотримуватись кожна людина.