Сокальська ЗШ I -III ступенів № 5

 





Медіакультура

 

 

                             

 

   Навіщо школярам предмет з медіакультури?

 

Починаючи з 2014 - 2015н.р., учні 10 класу Сокальської ЗШ І-ІІІст.№5 факультативно вивчають предмет «Медіакультура».

Мета цього курсу – формування теоретичної бази знань учнів з основ медіа-грамотності і практичних навичок ефективної та безпечної взаємодії з інформацією, отриманою з         медіа-джерел, у тому числі з урахуванням використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у повсякденній практичній, зокрема навчально-пізнавальній, діяльності учнів та їхньому міжособовому спілкуванні; започаткування основ їхньої         медіа-культури, вираження себе в сучасному медіа-просторі.

Медіаосвітні уроки  спрямовані на запобігання ризикам, які притаманні підліткам 15-16 років. Що ж це за ризики? По-перше, це копіювання моделей стосунків, які  вони бачать по телебаченню, – згадаймо популярні сіткоми «Вороніни»,  «Щасливі разом», серіали на кшталт «Школа» чи «Інтерни» – як правило, це продукція з перекрученими цінностями. Якщо маленькі діти копіюють конкретні дії, то підлітки – ставлення: мова йде про  пародію на сім’ю замість материнства, демонстрування безвідповідальності, нерозбірливе сексуальне життя тощо. По-друге, є ризик спрощеного розуміння подій, саме через брак соціального досвіду. Наприклад, історію з Оксаною Макар підлітки більше сприймали на рівні міжособистісних стосунків, а ширше не дивились -  що у цьому випадку можна говорити і про правоохоронну систему, і державу, і батьківство.

        Медіаосвітні уроки  виховують критичне мислення, а найкраще воно активізується у спілкуванні, коли треба доводити свою позицію. Однак, як всі ми знаємо, у шкільному житті рідко  трапляються такі можливості – зазвичай є єдина правильна  точка зору, яка диктується вчителями чи підручниками. А критичність може розвиватись тільки тоді, коли є різні точки зору, кожна з яких має право на існування.

Результатом вивчення курсу «Медіа-культура» має стати сформований в учнів необхідний мінімум знань, умінь і навичок, перш за все користувацьких, для подальшої ефективної  взаємодії з медіа-простором.

 

   

 

   

                             Уроки медіакультури. Керівник Грачова Н.М.